Tel:
Çin Renk Eşleme Spektrofotometresi Üretici
Shenzhen ThreeNH Technology Co., Ltd.
Shenzhen ThreeNH Technology Co, Ltd

Çin'de Renk Yönetimi Lideri

Ana sayfa ÜrünlerDijital Görüntü Çözünürlüğü Tablosu

Shenzhen ThreeNH Technology Co., Ltd.

Yansıtıcı Tip Resim Çözünürlük Tablosu YE0188 Renkli Fotoğraf Grafik Artscolors

Reflective Type Picture Resolution Chart YE0188 Color Photography Graphic Artscolors

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: SineImage
Model numarası: YE0188

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 1pcs
Fiyat: Negotiable
Ambalaj bilgileri: KARTON PAKET
Teslim süresi: 3 iş günü
Ödeme koşulları: T/T, western union, paypal
Yetenek temini: 1000pcs/ay
Şimdi başvurun
Detaylı ürün tanımı
Marka: Sinüs Görüntüsü Modeli: YE0188
Boyutu: 280 * 210mm özelleştirilebilir Malzeme: Yüksek çözünürlüklü fotoğraf kağıdı
Oranı: 4:3 Türü: Yansıtıcı

Yansıtıcı x-Rite Colorchecker A280 4: 3 ColorChecker renk yorum tablosu

Herhangi bir fotoğraf, elektronik yayıncılık, basım veya televizyon sürecinin nihai hedefi tüm renkleri mükemmel bir şekilde yeniden üretmektir. Bununla birlikte, renk yorumlaması çok öznel bir meseledir.

Renk yorumlama konusunda anlamlı kararlar verebilmek için, tamamen öznel olmayan bir karşılaştırma standardı gerekmektedir. ColorChecker tablosu, çeşitli işlemlerde renk reprodüksiyonundaki farklılıkları karşılaştırmak, ölçmek ve analiz etmek için gerekli standardı sağlar.


ColorChecker, geniş bir renk yelpazesinde bilimsel olarak hazırlanmış 24 renkli karenin bir kontrol panosu dizisidir. Bu karelerin birçoğu, insan derisi, yeşillik ve mavi gökyüzü gibi özel ilgi alanlarını temsil etmektedir. Bu kareler, sadece benzerleri ile aynı renk değil, aynı zamanda görünür spektrumun tüm kısımlarında aynı şekilde ışığı yansıtırlar. Bu eşsiz özellik nedeniyle, kareler herhangi bir ışık altında ve herhangi bir renk reprodüksiyon işlemiyle doğal nesnelerin renkleriyle eşleşecektir.


ColorChecker tablosu, renk reprodüksiyonunu etkileyebilecek birçok faktörü tanımak ve değerlendirmek için kolay bir yol sağlar. Herhangi bir faktörü değiştirmenin etkisini değerlendirmek için, fotoğrafın renkli görüntüsünü, fotoğraf, televizyon resmi, bilgisayar monitörü veya basılı örnekte göründüğü gibi gerçek ColorChecker ile karşılaştırın. Bu karşılaştırma görsel olarak veya optik yoğunluk ölçümleri ile yapılabilir.


ColorChecker orantılı olduğundan, tek tek kareler bir dansitometre ile ölçülecek kadar büyüktür. Birçok değişken ColorChecker tarafından yansıtılan ışık türünü etkileyebilir. Bunlar ışık kaynağının ve ışığı grafiğe yansıtabilen veya aydınlatmayı başka şekilde etkileyebilecek yakın nesnelerin spektral doğasını içerir. Ayrıca, kamera lensleri biraz renkli olabilir veya ColorChecker'ın dışından ışık ışını alabilir. Filmin, ekipmanın, işlemenin ve (grafik sanatlarında reprodüksiyon) baskı mürekkebinin tipi de benzer şekilde renk yorumlamasını etkileyebilir. ColorChecker'ın ve onun görüntülü kopyasının görünüşü bile görüntüleme koşullarından etkilenebilir.


Bu değişkenlerden bahsediyoruz, böylece ColorChecker'ı kullandığınızda, bunların farkında olacak ve bunları kontrol etmek için adımlar atacaksınız. Bu şekilde, renk yorumlamasında hangi farkların sisteminizin hangi bölümlerine atfedilebileceğini öğrenebileceksiniz. Açıkçası, işlemdeki istem dışı değişikliklerin hesaba katılması için bir dizi kontrollü test yapmanız gerekebilir.

Önerilen Uygulamalar

fotoğrafçılık
1. Renkli baskılar üretmek için iki farklı aydınlatma türü altında renkli baskı filmini kullanarak ColorChecker grafiğini fotoğraflayın. Değişen aydınlatmanın etkisini değerlendirmek için görüntüleri (veya baskılardaki ilgili alanların ölçülen yansıma yoğunluklarını) karşılaştırın. Çeşitli filtreler kullanarak işlemi tekrarlayın.


2. Yukarıdaki # 1 ile aynı işlemi yapın, ancak iki farklı tipte şeffaf film kullanın. Slaytları görsel olarak karşılaştırın veya ilgili alanların iletim yoğunluklarını karşılaştırmak için bir dansitometre kullanın.


3. İki farklı renk filmi kullanarak ColorChecker grafiğini fotoğraflayın. Ardından, slaytları veya baskıları ColorChecker ile karşılaştırın. Kritik karşılaştırma için, X-Rite aydınlatma ürünlerinde bulunan standart aydınlatma kullanılmalıdır. Slaytlar standart bir şeffaflık görüntüleyicide izlenmeli ve baskılar 5000K ışık kaynağı ile aydınlatılmalıdır. Slaytlar ve baskılar ayrıca bir dansitometre kullanılarak da karşılaştırılabilir.

Grafik Sanatları
1. ColorChecker şemasının renk ayrımlarını ve plakalarını yapın. ColorChecker şemasının mürekkepli kağıda kopyasını yazdırın. Standart görüntüleme koşulları altında kopyayı orijinal şemaya göre karşılaştırın veya bir densitometre kullanarak ölçülen yansıma yoğunluklarını karşılaştırın.


2. Bu bilgi ile artık renk ayrımınız ve / veya baskı işleminiz için gerekli ayarları yapabilirsiniz.


Elektronik Yayıncılık
1. Tarama yazılımınızın varsayılan ayarlarını kullanarak ColorChecker taramasını yapın. Taranan görüntüyü görüntü düzenleme veya tarama programı yazılımında açın, ardından ColorChecker görüntüsündeki her yama için RGB değerlerini ölçün ve kaydedin.


2. Bu değerleri ColorChecker'ın “saf” dijital TIFF dosyasından veya aşağıdaki tablodan karşılaştırınız. Farklılıkları hesaplayın ve kaydedin.


3. Bu bilgilerle, görüntü düzenleme yazılımınızda veya tarama yardımcı program yazılımında bir karakterizasyon profili oluşturabilirsiniz. Bu, tarayıcınızın özelliklerini telafi etmek için gelecekteki tüm taramaları ayarlamak için kullanılabilir.

Televizyon
1. ColorChecker grafiğini bir video kamerayla çerçeveleyin ve grafiği aynı şekilde görüntülemek için birkaç kontrol monitörünü ayarlayın.


2. Birkaç video kamera ile ColorChecker grafiğini görüntüleyin (aydınlatmanın her zaman aynı olduğundan emin olun). Resimleri dengeli monitörlerde görüntüleyin ve tüm monitörlerin olabildiğince uyumlu olmasını sağlamak için kameraları ayarlayın. Renk yorumunda kalan farklar monitörlerde görüntülenecektir.


Teknik veri
Renk isimleri ve özellikleri aşağıdaki tabloda verilmiştir. Munsell notasyonları (renk, ton, değer ve renk açısından renkleri tanımlar), sanatçılar, tasarımcılar ve renk teknologları tarafından yaygın olarak kullanılır. ISCCNBS isimleri, Toplumlararası Renk Konseyi ve ABD'nin Ulusal Standartlar Bürosu tarafından belirlenen bir yöntemle belirlenir. Atanan isimler ya spektral olarak simüle edilmiş doğal nesnelerin isimleri, aditif primerlerin isimleri (kırmızı, yeşil ve mavi) ve eksiltici primerler (siyan, macenta ve sarı), Munsell isimleri (gri seriler için) veya kısaltılmış ISCC-NBS'dir. isimler. Grafiğin daha ayrıntılı bir teknik açıklaması CS McCamy, H. Marcus tarafından “A Color Rendition Chart” makalesinde bulunabilir.
ve JG Davidson, Uygulamalı Fotoğraf Mühendisliği Dergisi, Yaz Sayı 1976, Cilt. 2, No. 3, pg. 95-99.


Not: Kullanıcı, ColorChecker şemasının renkli karelerine dokunarak parmakları veya renkleri kirletebilecek veya topraklayabilecek nesnelerle temas etmekten kaçınmalıdır. ColorChecker grafiğini, kullanımda olduğu zamanlar ışığa maruz bırakmaktan kaçının. Ayrıca yüksek sıcaklığa, yüksek neme ve kimyasal dumanlara maruz bırakmayın. Kullanıma bağlı olarak, doğru renk tanımlamasını sağlamak için ColorChecker grafiğinizi iki yılda bir değiştirmeniz önerilir.

ilgili ürünler

Biçim / Boyutu: A280

şirket tanıtımı
Shenzhen ThreeNH Technology Co, Ltd 1998 yılında kuruldu. 20 yıl sonra geliştirdik, Çin'de renk ölçümünün lideri olmuştur. Şimdi, yüksek teknoloji ürünü bir kuruluşuz. Bu yıllarda fotoelektrik algılama teknolojisi alanında ve renk yönetimi alanında fotoelektrik algılama ürünlerini araştırıyor, geliştiriyor, üretiyoruz ve pazarlıyoruz. Şimdiye kadar, birçok ülkede yaklaşık 100 araştırma çalışanı, 150'den fazla satış temsilcisi ve birçok hizmet ofisimiz var.

Kolorimetre, spektrofotometre, renkli ışık kutusu, parlaklık ölçer ve kamera test grafikleri ana ürünlerimizdir. Bir üretici olarak, OEM servis ve tedarik her türlü özelleştirilmiş hizmet sıcak karşılama vardır. Kaliteli ve en iyi hizmeti ile, ürünlerimiz tüm dünyada iyi satılmaktadır ve yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerden yüksek beğeni kazanmıştır.

İletişim bilgileri
Shenzhen ThreeNH Technology Co., Ltd.

İlgili kişi: sales

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

Diğer ürünler
Shenzhen ThreeNH Technology Co., Ltd.
4 / F, Bina 8, Nangang İkinci Sanayi Bölgesi, Xili, Nanshan Bölgesi, Shenzhen, Çin
Tel:86-0755-27198826-601
Privacy Policy Çin iyi kalite Tedarikçi. Copyright © 2017 - 2019 colormatchingspectrophotometer.com. All Rights Reserved.